Bez kategorii

Gdańsk taxi czy może komunikacja miejska?

Która metoda jest najlepsza do przemieszczania się po Gdańsku? Takie właśnie pytanie na pewno zada sobie sporo przyjezdnych. Do wyboru mają tradycyjnie komunikację miejską, taksówki, ale także wypożyczane rowery. Na co więc powinien paść nasz wybór?

Czy warto w pełni polegać na komunikacji miejskiej?

Podróżnicy, którzy wysiądą na Dworcu Głównym w Gdańsku, mogą bez wahania wybrać tramwaj laub autobus – liczne przystanki zlokalizowane są w najbliższej okolicy dworca. Musimy jednak pamiętać, że przemieszczanie się z bagażami komunikacją publiczną w Gdańsku bywa niekiedy utrudnione, ponadto żeby trafić do celu najprawdopodobniej niezbędne okażą się przesiadki. Warto jednak wiedzieć, że z Dworca Głównego można dojechać bezpośrednio nad morze. Momentami jednakże, szczególnie przy większej liczbie bagaży, lepiej postawić na taksówkę. Komunikacja miejska może okazać się za to właściwym wyborem, jeżeli chcemy przemieścić się (już bez walizek) do określonej dzielnicy. Powinniśmy jednak mieć na uwadze, że nie w każde miejsce dojedziemy zaledwie jednym środkiem transportu.

Taxi Gdańsk: dla kogo najlepsze?

Czy przemieszczanie się taryfą po Gdańsku będzie opłacalne? Wszystko zależy do sytuacji, w jakiej się znajdujemy. Jeśli pragniemy przyoszczędzić, a zarazem chętnie przemieszczamy się pieszo, to taksówka może okazać nam się całkiem zbędna. Jeżeli natomiast nie chcemy dźwigać walizek, a miejsce, w którym zamierzamy spędzić noc, zlokalizowana jest na obrzeżach miasta lub planujemy dotrzeć w konkretne miejsce, taxi sprawdzi się zdecydowanie najlepiej. Jazda taksówką ma też dodatkowe, istotne zalety – większość taksówkarzy bezbłędnie orientuje się w lokalnych atrakcjach i jest w stanie polecić gościom różne ciekawe miejsca warte zobaczenia.