Bez kategorii

Jak przemieszczać się między dzielnicami Warszawy?

Ci, którzy zwiedzają Warszawę pierwszy raz w życiu, mogą być bardzo ciekawi, jakim sposobem będą przemieszczać się w granicach miasta. Odnosi się to głównie do zwiedzających, którzy zamierzają zobaczyć przez weekend (lub nawet mniej) jak najwięcej ciekawych miejsc. Chętnie podpowiemy, jaki środek transportu należy rozważyć.

Komunikacja publiczna

Najczęstszym wyborem większości przyjezdnych bez wątpienia jest komunikacja miejska. Dzieje się tak nie bez przyczyny – Warszawa jest wyjątkowo dobrze skomunikowanym miastem, szczególnie w porównaniu do tych, które znajdują się w innych częściach Polski. Najkorzystniejszym środkiem komunikacji publicznej w stolicy jest ewidentnie metro – w około 30 minut możemy przemieścić się na drugi koniec Warszawy. Pechowo, ten środek transportu ma jedną zasadniczą wadę – metro w stolicy posiada tylko 2 linie, w efekcie po pokonaniu kilku pasujących nam stacji najczęściej będziemy musieli przesiadać się w tramwaj lub autobus. Nadal nie zmienia to jednak faktu, że dla części gości to właśnie ten konkretny środek transportu okaże się najprzydatniejszy – większość przystanków jest zlokalizowana w najbliższym otoczeniu różnego rodzaju zabytków czy atrakcji.

Taksówka Warszawa: dla kogo?

Niemała cześć turystów będzie jednak myśleć nad alternatywnym ciekawym rozwiązaniem, słowem podróżowaniem taxi. O ile nie jest to prawdopodobnie najlepszy zamysł w przypadku szczególnie sporych odległości, o tyle jeśli podróżnik chce jedynie szybko i wygodnie dostać się do punktu zlokalizowanego w obrębie dzielnicy to taxi może być niezłym wyborem. Koszt wcale nie musi być naszym zmartwieniem – w związku z tym, że konkurencja rośnie, ceny stale spadają.