Rodzina

Dlaczego warto postawić na Francję?

Istnieją miasta Europejskie, które warto odwiedzić przynajmniej raz w życiu. Jednym z nich jest Paryż. Jest uważany za miasto zakochanych, bowiem architektura sprawia baśniowy nastrój, który sprzyja zakochanym. Każdy kto odwiedzi Francję, marzy by się do niej przeprowadzić.

Mieszkanie we Francji

Jest sporo argumentów dla których warto przeprowadzić się do Paryża.
Mieszkanie we Francji jest bez wątpienia wygodne oraz atrakcyjne. Pośród atrakcji warto wymienić doskonałą kuchnię, gościnnych Francuzów, niespotykaną nigdzie indziej kulturę, architekturę i zabytki.
Paryż to miasto chętnie wybierane przez obcokrajowców.
Ludzie wyjeżdżają samotnie albo z całymi rodzinami. Francja oferuje dzieciom odmienny system edukacyjny aniżeli ma to miejsce w Polsce. Harmonogram nauczania jest mniej przeładowany oraz dzieci więcej przebywają na powietrzu. Przedszkola we Francji są bezpłatne, identycznie jest z opieką zdrowotną oraz lekami. Wszelkie świadczenia opłaca pracodawca. Praca we Francji jest niezwykle opłacalna, dlatego państwo to obfituje w cudzoziemców.

Praca Francja – atuty

Francuscy pracodawcy narzekają na braki kadrowe. Mimo napływu obcokrajowców, nadal brakuje kelnerów, masażystów czy elektryków. Zatrudnionemu we Francji przysługuje krótszy tydzień pracy niż u nas. Może liczyć na dodatkowe dni wolne oraz doskonale opłacone nadgodziny. Wśród pozytywów pracy we Francji warto wymienić 5 tygodniowy urlop i 13 dni ustawowo wolnych. To znacznie więcej aniżeli w innych europejskich krajach.
Pracę we Francji wyróżniają również niezmiernie wysokie zarobki. Jedynym negatywem pracy we Francji jest obowiązek odprowadzenia podatku przez pracownika. Najczęściej spotykaną formą zatrudnienia pracowników we Francji jest umowa o pracę. Próżno szukać tam śmieciówek albo umów czasowych. Praca we Francji kojarzy się z poczuciem spokoju i stabilizacji. Po okresie próbnym pracownik zatrudniany jest na umowę na czas nieokreślony.