Firma,Lifestyle

Pamiętaj jak kluczowe jest bezpieczeństwo Twoich podwładnych

Dopełnianie fundamentalnych rozwiązań BHP absolutnie nie zawsze wystarcza, żeby zabezpieczyć podwładnych przed niebezpieczeństwem. Fabryki a dodatkowo firmy przemysłowe, po to by rozszerzyć zakres zabezpieczenia wykonujących zadania ludzi, mogą nabyć detektory gazów, które na czas ostrzegą przed rosnącym niebezpieczeństwem.

Zabezpieczenie w firmie

Wytwórnie i spółki pracujące w trudnych obszarach gospodarki muszą w szczególności uważać na to, by realizować podstawy BHP. Czasami oczekiwania są zdecydowanie większe – trzeba wyekwipować się w kolejne urządzenia, które podniosą stan bezpieczeństwa zatrudnionych. Takimi urządzeniami są detektor CO2 bądź – jeszcze lepiej – czujnik wielogazowy. W przypadku drugiego wskazanego możliwa w mojej ocenie jest wszechstronna ochrona, a zatem w razie pojawienia się niebezpieczeństwa podwładni najprawdopodobniej będą mogli na czas opuścić miejsce pracy. Trzeba koniecznie pamiętać, iż przekroczenie zakresu stężenia poszczególnych gazów w miejscu pracy doprowadzi dla przebywających tam najemników. Utrata przytomności a także niedostosowana reakcja pozostałych ludzi może skończyć się nawet śmiercią człowieka.

Co powinno się brać pod uwagę przy zakupie wykrywacza?

Najlepiej, żeby detektor był wielogazowy, a w takiej sytuacji – wielofunkcyjny. Winien upominać zdecydowanie nie tylko przed zagrożeniami pochodzącymi z ulatniania się toksycznych lub palnych gazów, ale dodatkowo winien ostrzegać o nadmiarze albo małej ilości O2 w powietrzu.

Ważne by był również łatwy w eksploatacji (czyli na przykład żeby zawierał jak najmniej klawiszy, tak, żeby nie wprowadzać w błąd pracownika) a dodatkowo chętny do pomiarów momentalnie po włączeniu. Świetnie, jeżeli czujnik jest wyposażony w specjalne dodatkowe opcje np. pomiar online drogą bezprzewodową albo Bluetooth, który umożliwi przesłanie wyników do centrali.