Zakupy

Jaki wzór wybrać – dzianiny drukowane od podszewki

Tkaniny i dzianiny z wzorami od wielu lat są obecne w sprzedaży, mimo że dzianiny drukowane są na rożne sposoby. Techniki druku najbardziej wpływają na cenę – każda technologia wymaga innych nakładów. Chętnie stawiamy na barwne i pokryte wzorami ubrania, aczkolwiek czasami wysoka wartość na paragonie nas odstrasza.Skąd się ona bierze?

Jak powstają dzianiny drukowane?

Dzianiny drukowane wytwarza się używając kilku technik. Grafiki nanosi się przede wszystkim na dresówce i bawełnie. Dzięki nim w efekcie powstaje wyjątkowy design dzianin, niebanalne wzory, nie wspominając o wygodzie użytkowania. Jednak rozmaite metody druku przynoszą różnice, dadzą się zauważyć.

Cyfrowa metoda drukowania

W kategorii cena palma pierwszeństwa należy do dzianin drukowanych cyfrowo. W grę wchodzi tu skomplikowana technologia druku przy pomocy kosztownych drukarek. Dodajmy do tego cena dobrego materiału, zastosowanie barwników i sprzętu, a także praktykę produkowania krótkich partii, co daje w efekcie o wiele wyższe koszty pracy, niż w przypadku sitodruku.

Czy konsument może liczyć na jakieś bonusy w przypadku zadrukowanych ubrań? Dostaje dzianinę, która nie traci swojej jakości, ale także może zaproponować pełną ilość kolorów. Poza tym przy zastosowaniu zaawansowanych urządzeń, rozdzielczość jest perfekcyjna, a barwy pozostają żywe. Druk cyfrowy da się zastosować łatwo i szybko, dzięki czemu można go użyć do zrealizowania niewielkich projektów i zadrukowania niewielkich zamówień.

Sitodruk jak wino – wcale się nie starzeje

Powszechnym wyborem pozostają dzianiny drukowane metodą sitodruku. Jego atrybutem jest cena, lecz wtóruje temu stałe modernizowanie technologii. Druk działa przy ograniczonej liczbie barw, a także nieskomplikowanych projektach, ale wciąż da się z tego wykrzesać niezłą jakość..

Połączenie plusów poprzedników w druku rotacyjnym

Przymioty cyfry i sitodruku łączy druk rotacyjny. Dzianiny drukowane rotacyjnie, charakteryzują się bardzo dobrą paletą barw, przyjemnymi w dotyku i niewyczuwalnymi formami, ale i cenami, zbliżonymi do ubrań zadrukowanych metodą sitodruku.

Druk ma znaczenie, szczególnie w przypadku ubranek dla najmłodszych

Dobra jakość, jaką oferują dzianiny drukowane, zdrowe środki barwiące, trwałość i intensywność kolorów, przedysputują te materiały do produkcji odzieży i akcesoriów dziecięcych. Dobrzy producenci zagwarantują obie zalety – przy wyborze należy jednak wziąć pod uwagę, że koszt to również techniki drukowania.