Dom

Wanna albo prysznic – ważny wybór przed remontem łazienki

Przed przystąpieniem do remontu łazienki, trzeba przemyśleć wszystkie za i przeciw. Nietrafione decyzje mogą uprzykrzać życie przez kilka następnych lat. Wanna czy prysznic? – to podstawowe zagadnienie, od jakiego zaczynamy rozważania dotyczące remontu łazienki.
Wybór nie jest prosty. Jak go dokonać, by później nie żałować?

Posiadając dużą łazienkę oraz niemal nieograniczony budżet można zaszaleć oraz zdecydować się na wybór obu rozwiązań. Większość z nas nie ma jednakże takiego komfortu. Podczas remontu łazienki najlepiej kierować się własnymi preferencjami.
Mnóstwo osób nie potrafi żyć bez odprężających kąpieli w wannie. Są jednak i tacy, którzy zdecydowanie wybierają ekspresowy poranny prysznic.
Niestety zazwyczaj prócz własnych upodobań musimy wziąć pod uwagę wiele różnych elementów.

Krzesło pod prysznic, a może basen na zabawki?

Każdy z nas posiada wobec łazienki własne oczekiwania. Rodzice maleńkich dzieci z pewnością nastawią się na wybór wanny.
Dla osób starszych i chorych znacznie korzystniejszą opcją może okazać się natrysk.
Samodzielne wejście oraz wyjście z brodzika, krzesło pod prysznic, bądź sposobność kąpieli na stojąco, to główne powody, które przemawiają za likwidacją wanny.

Dwa w jednym czyli wanna z funkcją prysznicu

Jeśli mieszkańcy upierają się, by zamontować wannę oraz prysznic natomiast przestrzeń łazienki na to nie zezwala, można pokusić się połączenie tychże dwóch wariantów.
Wanna z funkcją natrysku to coraz częściej wybierana opcja w wielu domach oraz mieszkaniach. Dzięki takiemu podejściu wszyscy mieszkańcy będą zadowoleni. Zarówno ci, którzy cenią sobie wieczorny relaks wśród bąbelków, jak również miłośnicy krótkiego prysznicu przed pracą.

Nieduża łazienka w bloku

Jeżeli nie dysponujemy zbyt sporym metrażem, musimy mocno nagimnastykować się aby w łazience pomieścić niezbędne sanitaria oraz akcesoria.
W takim przypadku warto przemyśleć montaż prysznicu. Uzupełniając go o współczesne dodatki takie jak transparentne ścianki możemy wizualnie zwiększyć małą łazienkę. Jeśli jednakże prysznic nie usatysfakcjonuje wszystkich użytkowników łazienki, warto rozważyć modne oraz niestandardowe rozwiązania. Mała wanna to wspaniałe rozwiązanie dla tych, którzy nie dysponują pokaźną łazienką, a jednak preferują wyciszać się wśród bąbelków, aniżeli brać ekspresowy prysznic przed wyjściem z domu.