Zdrowie

Łódź dla przyjezdnych – od czego zacząć?

Każde odwiedzanie przez nas miasto posiada swoisty charakter, jaki niepodobna pomylić z jakimś innym miejscem. Łódź jest w tej dziedzinie naprawdę nieprzeciętna – wielokrotnie można spotkać się opinią, że to jedno z najbardziej ekscentrycznych miejsc na świecie. Industrialne miasto zachwyca masą lokalnych zabytków, jakich nie zlokalizujemy nigdzie indziej. Co szczególnie powinno się zwiedzić, wybierając się tam na weekend?

Odwiedzając obce miasto, niekiedy musimy poradzić sobie z długą listą zabytków do zwiedzenia – niestety czas nas ogranicza. Musimy więc przygotować rozsądny plan. Łódzkie atrakcje to naturalnie nie tylko wyjątkowa Pietryna, czyli ulica Piotrkowska czy uciechy otwarte na turystów w wiekowej fabryce Izraela Poznańskiego, a więc współczesnej Manufakturze. Tak, są to miejsca, jakie należy odwiedzić, natomiast nie powinniśmy się do nich ograniczać. Najlepiej udać się również w takie miejsca jak słynna Biała Fabryka, Księży Młyn czy też dawna elektrownia miejska EC1. Obowiązkowych atrakcji jest bez wątpienia zdecydowanie więcej, jednak nasz plan będzie zależeć od tego, na ile planujemy swój pobyt i czy ew. będziemy w stanie go przeciągnąć. Przyjezdni, którzy zadecydują, by pozostać na trochę dłużej, na pewno bardzo chętnie udadzą się także do ogrodu zoologicznego lub aquaparku.

Na podkreślenie bez wątpienia zasługują też muzea w Łodzi. Tutaj odnajdą rzecz dla siebie zarówno miłośnicy dawnych czasów, dawnej techniki, jak i sztuki nowoczesnej – wybór nas nie ogranicza. To właśnie w Łodzi działa dodatkowo jedyne w kraju Muzeum Kinematografii. Jeżeli natomiast zmęczymy się już zgłębianiem wiedzy na temat miasta, zawsze mamy możliwość udać się na relaksujący spacer po pięknych parkach czy również na wędrówkę szlakiem rozpowszechnionych na cały świat wielkoformatowych dzieł sztuki, czyli murali. Podczas przemierzania ulic miasta z pewnością zauważymy niejedną rzecz, która mocno nas zauroczy!