Dom

Ubezpieczenie OC dla rowerzysty – co trzeba o nim wiedzieć?

Istnieje ryzyko trafienia na nieuczciwe ubezpieczalnie, które zasłaniając się nieprawdziwymi opiniami mogą odmawiać wypłaty ubezpieczenia. Pomocą może być wtedy kontakt ze dobrym prawnikiem.
W odszukaniu kontaktu do odpowiedniej osoby pomoże nam wyszukiwarka internetowa – wystarczy, że wpiszemy w oknie wyszukiwania na przykład adwokat Gniezno lub dowolnie wybrane miasto.

Kiedy może się przydać polisa ubezpieczeniowa roweru?

Dzięki posiadaniu polisy zapewniamy ochronę rowerowi i sobie. W razie wypadku mamy zapewnioną opiekę lekarską, zwrot kosztów naprawy oraz ochronę od odpowiedzialności cywilnej przydatną na wypadek uszkodzenia innego pojazdu.
Rowerzysta posiadający OC w po wypadku nie musi przejmować się spowodowanymi szkodami – każdą z nich pokryje ubezpieczenie. Czasami jest to oszczędność wielu tysięcy złotych.

OC roweru jest przydatne głównie na obszarach miejskich, w których wypadki z udziałem rowerzystów i problem kradzieży rowerów stają się coraz poważniejsze.
W wielu przypadkach posiadacz ubezpieczenia otrzyma wsparcie w kwestiach zdrowotnych po wypadku. Polisa pokryje koszty leczenia jeżeli przewiduje to umowa.

Aby mieć pewność co do zakresu pomocy, należy uważnie przeczytać zapisy umowy, a w przypadku wątpliwości co do jej treści warto skontaktować się z prawnikiem.