Dom

Twój własny ogród pod szkłem

Ze strony fachowców od żywienia i lekarzy docierają do nas głosy, że należy spożywać duże ilości źródeł witamin. Rzeczywistość podkopuje w nas pewność, a często nawet czasami po prostu jej nie mamy, jeśli idzie o jakość towarów znajdujących się na półkach w marketach czy na bazarach. To najlepszy powód, dla którego warto się podjąć swoją uprawę. Szklarnia ogrodowa to najlepszy wariant dla zawołanych ogrodników – i nie tylko.

Rośliny z własnych upraw – to ucieszy każdego. Spowoduje to dodatkowo koniec pasywnego modelu życia i zwiększenia ochoty do wykonywania następnych prac. Ogród pod szkłem to niezwykła okazja na korzystanie z własnoręcznie uprawianych ziół, które wzbogacą smak naszych dań. Świeża mięta i bazylia, tymianek, rozmaryn czy estragon odmienią smak w każdej potrawie. Nie ma tu konkurowania z ziołami ze sklepu, ustępujące naszym o jeden poziom świeżości. Innym przykładem są pomidory. Niełatwo uprawiać ich krzewy na powietrzu, co potwierdza każdy, kto choć raz próbował to zrobić. To dlatego pomidory uprawia się w tunelu lub szklarnie ogrodowe. Jak będzie smakować pomidorowa potrawa z naszej przydomowej szklarni ogrodowej? Przepysznie, to nie ulega wątpliwości!

Jak każda pora, zima niewątpliwie może mieć swoje zalety. Faktem jest, że to czas ponury, budzący tęsknotę za soczystą zielenią. Szklarnia ogrodowa to jedyna w swoim rodzaju szansa na kawałek wiosennego klimatu w zimowe miesiące. Tu dla nas licznymi barwami zakwitną kwiaty, pielęgnowane i dopieszczone niezależnie od pogody za oknem. Pojawia się jednak pewien warunek. Gdy pojawią się ujemne temperatury, trzeba naszą szklarnię docieplać. Możliwych sposobów jest kilka. Piec węglowy, farelki na prąd czy nagrzewnice. Wyjdzie nam jednak mały koszt za odrobinę lata zimą.

W ostatnich czasach rodzi się jeszcze jedna propozycja wykorzystania szklarni ogrodowych. Możemy zaadoptować ją na pomieszczenie sprzyjające życiu towarzyskiemu. Szklarnia znakomicie nadaje się do tego, by zorganizować spotkanie w gronie rodziny lub przyjaciół. Można przecież choć jeden wieczór spędzić inaczej, wśród zieleni, a przeszklony dach tworzy niepowtarzalną szansę na oglądanie rozgwieżdżonego nieba.