Zdrowie

Wakacyjny czas już się kończy, chociaż pękające pięty lub nieestetyczne,przesuszone,szorstkie nogi są dla wielu bez końca bolesnym problemem. Jak temu zaradzić?

Przykre jest to, że takie estetyczne zmartwienie może prowadzić do niezliczenie wielu zagrażających zdrowiu zakażeń jakie będzie trzeba konsultować u lekarza dermatologa. Bez cienia wątpliwości przesuszona skóra na stopach to wielce dotkliwa niedogodność i może doprowadzić również do problemu z chodzeniem. Suche pięty przeważnie dotyczą kobiet, ponieważ to one lubią pokazywać odkryte stopy. Trzeba pamiętać, że nadmiar kilogramów czy tropikalny klimat to też powody przez jakie, martwy naskórek na piętach ulega pęknięciom. Ćwiczący regularnie jakąś dyscyplinę, sportowcy będą także mocno podatni na pękanie pięt, to też warto aby mieć w pamięci częstym nawilżaniu stóp. Raczej nie można odkładać, aż do czasu kiedy wirusy się powielą, a stopy popękają jeszcze mocniej. W łatwy sposób – za pomocą sprawdzonych preparatów – możecie sobie dać radę.

Należy używać naturalnych preparatów natłuszczających. Takim jest bez wątpienia miód. Ma mnóstwo wartościowych składników odżywczych w tym witaminy i minerały, również często kupuje się miód również jako komponent spożywczy, ale również w własnoręcznie zrobionych kosmetykach. Z pewnością należy również przypatrzyć się bogatym propozycjom niedrogeryjnych specyfików, które są wstanie zadziałać już po pierwszym posmarowaniu w strategiczne miejsce.

Czy znane są ciekawe specyfiki dla pękających pięt? Oczywiście! Idealny będzie osławiony olej kokosowy – niezastąpiony składnik dla każdodniowej formy odżywiania. W przypadku nóg powinno się je na początku porządnie odmoczyć w wodzie o odpowiedniej temperaturze, później użyć peelingu, oraz wsmarować w nogi właśnie olej kokosowy. Możliwym sposobem będzie na wieczór założyć bawełniane skarpetki. O poranku stopy będą dużo gładsze.

Niewiarygodne rzeczy da radę też spełniać dobroczynna sól, zwana Epsom. Zsyła ukojenie przesuszonej skórze. Jak można z tej soli najlepiej skorzystać? Wystarczy, gdy odsypiemy garstkę soli i wysypiemy do nagrzanej wody. Musimy w płynie zamoczyć stopy najmniej 20 minut, aż skóra zmięknie. To idealne,by po wyschnięciu i wmasowaniu  Wasze nogi stały się miękkie oraz zadbane. Z pierwszego tłoczenia olej ma cudowny obłędny zapach, czyli poza cechami pielęgnacyjnymi przynosi dużą przyjemność dla zmysłów. Olej kokosowy to specyfik uniwersalny. Zaleca się go stosować nie tylko dla suchych nóg oraz na pięty,  ale przede wszystkim na całe ciało, żeby je odżywić po wakacjach.

Jeśli poszukujesz natychmiastowego rezultatu – korzystaj z medycznych preparatów. Testuj je, żeby sprawdzić, na jaki najlepiej odbierze Twoja skóra. Pękające pięty to dylemat, z którym naprawdę będziecie mogli sobie ekspresowo poradzić. KluczoweWażne jest, aby stopy pielęgnować cały czas, a nie wyłącznie w momencie, gdy eksponujęmy nogi w odkrytych butach.