Dom

Bariery w domu rosną na stare lata

Plusy innowacyjnych rozwiązań.

Wanna przede wszystkim wykorzystywana jest do relaksu, pozwala ona na wyluzowanie całego ciała po bardzo intensywnym tygodniu w biurze a także ogrzaniu się po długim zimowym spacerze. Z wiekiem przychodzi wiele ograniczeń między innymi możliwość skorzystania z klasycznej wanny. Wykorzystując nowoczesne udogodnienia pojawia się możliwość żyć normalnie, bez ograniczeń. Wanna z drzwiami jest jednym z nich. Jest ona polecana zarówno dla osób w podeszłym wieku, a także osób z ograniczoną sprawnością oraz kobiet w ciąży. Komfort i przystępność są charakterystyczne dla tego typu rozwiązań. Część frontowa wyposażona jest w nieduże drzwi, a wejście do wanny jest możliwe, dzięki przekroczeniu niskiego progu. Ten rodzaj wyposażenia do łazienki jest bardzo zgrabny oraz ładny, idealnie wkomponowuje się w nowe oraz typowe wnętrza. Wanna z drzwiami ma możliwość stanowić więc punkt kulminacyjny łazienki seniora. Jedno utrudnienie związane z dbaniem o higienę stało się przeszłością. W następnym etapie trzeba uporać się z problemem związanym z możliwością pójścia do toalety. Młodzi ludzie nie mają wyobrażenia ile razy pokonuje się drogę do łazienki, jednak w starszym wieku tak bardzo ważna czynność jak oddanie moczu może stanowić duży problem. Trudne jest głównie wstawanie oraz siadanie. Szczególnie wstawanie, gdyż brak sił sprawia, że nie można dźwignąć się bądź wsparcia się na przyrządzie. Wspomagacze są rozwiązaniem najpraktyczniejszym, nie rzucają się w oczy, poprawiają komfort psychiczny, a także fizyczny.

Jak działać, żeby ułatwić?

Starsze osoby, które na dzień dzisiejszy są rodzicami, dziadkami, a czasem i pradziadkami bardzo dużo pracowały w swoim życiu. W związku z tym na starość należy przekonać się, że są nasi opiekunowie w stanie wykonywać podstawowe czynności i ułatwić im normalne życie, coraz częściej młodzi ludzie mieszkają daleko. Wanna z drzwiami to jeden z pomysłów, który należy sprawdzić. W całym domu należy przymocować chwytaki , które umożliwią podtrzymywanie się podczas ewentualnego zasłabnięcia, są bardzo potrzebne także w przypadku podnoszenia się z pozycji siedzącej.

Podniesienie się z wersalki bądź uwielbianego fotela może okazać się bardzo dużym przedsięwzięciem dla osoby w podeszłym wieku,,

jest to główny powód dla, którego warto upewnić się, że nasz dziadek będzie mógł wykonywać czynności dnia codziennego.

Aż tyle należy dla nich zrobić w w zamian za ostatnie lata i ciężką pracę ofiarowaną dzieciom.