Różności

Hemoroidy – bolący temat? Daj sobie pomóc!

Zdecydowanie częściej siedzimy, niż jesteśmy w ruchu, nie posiadamy wielkiego wpływu na jakość naszego jedzenia, „boimy się” dbania o swoje części intymne, a do tego pobyty u urologa czy ginekologa traktujemy prawie jak ostateczność. Bardzo prawdopodobne, że zaowocuje to hemoroidami, bardziej znanymi jako żylaki odbytu. Cierpi na nie co drugi Polak, powinno się więc być świadomym, w jaki sposób dawać sobie z nimi radę.

Zaskakujące jest to, że hemoroidy mamy wszyscy! Te części naszego ciała ułożone naokoło odbytu są nie do zastąpienia, aby był on uszczelniony i funkcjonował tak jak powinien. Bywa tak, że mięśnie lub żyły naszego krocza są słabsze. To może być efektem braku odpowiedniej aktywności, częstego ucisku stołka albo wygodnego fotela. Poprzez to zmęczenie nasze hemoroidy rozciągają się oraz nabrzmiewają krwią, która nie ma w jaki sposób płynąć. To wtedy pojawia się problem, który określamy żylakami odbytu. Jego opis może brzmieć dla nas znajomo. Nieprzyjemne uczucie pieczenia w trakcie użytkowania toalety potrafi być na pewno drażniące. W niektórych sytuacjach na papierze toaletowym możemy zobaczyć śladowe ilości krwi!

Babcine rozwiązania na drażniące hemoroidy

Jeżeli spotkało nas to szczęście i te przejawy choroby są nam całkowicie nieznane, to świetnie. Powinniśmy przypilnować, aby taki stan utrzymał się jak najdłużej. Czynić cuda może odpowiednia dieta bogata w błonnik. To zdrowe włókno roślinne wpływa korzystnie na perystaltykę jelit i poprawia oddawanie potrzeb fizjologicznych. A przecież właśnie niemęczące oraz szybkie wypróżnianie pozwala utrzymać nasze hemoroidy w odpowiednim stanie. W czym na pewno jest błonnik? Na pewno w otrębach i jarzynach głównie kapustnych i korzeniowych. Jeżeli złapie nas chęć na słodycze, skuśmy się na jabłka. Ich skóra, a także okolice naokół ogryzka są naturalnym źródłem błonnika.

Dieta pomoże, jednak czasem trzeba zrobić coś jeszcze

Może być tak, iż opisy niepoprawnie działających hemoroidów pokrywają się z tym, co zaznajemy najczęściej korzystając z łazienki? Wtedy na profilaktykę jest już za późno, choć maść na hemoroidy powinna pomóc. Nikt nie twierdzi jednak, że poprawne żywienie nie może nam pomóc podczas walki z żylakami. Przeciwnie. Zjadając jedzenie z pokaźną ilością błonnika, dbamy o zdrowe trawienie, a także uchronimy się przed niezdrowymi zaparciami. Musimy postarać się stronić od konsumowania większej niż wskazane ilości bulw topinambura. Mają tak dużo błonnika, że potrafią wywoływać biegunkę, która podrażni bolące miejsca.

Maść na hemoroidy – szybki i skuteczny lek na pozbycie się bólu?

Dieta obfita w nieprzetworzone „wspomagacze” perystaltyki układu pokarmowego to istotna rzecz, niestety to nie zawsze się sprawdzi. Dyskomfort lub pieczenie mogą nas męczyć także podczas siedzenia. Zawodowi kierowcy, urzędnicy czy osoby, które długo siedzą przy komputerze nie zrezygnują przecież z pracy, najpewniej też nie będą miały jak pracować na stojąco. Pójście do apteki przekona nas, że są środki na ulżenie swoim nieprawidłowościom. Maść na hemoroidy skutkuje kojąco na ból i pieczenie, a także pomaga nam pracować długo i przyjemnie.